fbpx

Jak na ručně šité boty

Jak na ručně šité boty

Vidíte všechny ty nádherné kožené botky? A teď si představte, že jste je všechny vyrobili. Vy. Osobně. Ručně šité boty, vámi vyrobené. Paráda, že? A proč tomu tak je? No protože…

Ručně šité boty jsou…prostě ručně šité boty.

Kdo nezkusil, neuvěří. A kdo někdy zkusil, pořídil, vlastnil a vlastnonožně ošlapal, jiné než ručně šité obvykle nechce. A což takhle si je navíc samostatně vyrobit?

Ano, dají se koupit výborné konfekční boty. Zřejmě každý má nějakého svého oblíbeného výrobce i společenských bot, natož třeba bot sportovních. Ovšem pokud chcete mít boty opravdu superkvalitní, dlouhověké, pohodlné, prostě na míru, je nejlepší volbou sáhnout po botách ručně šitých. Šikovný řemeslník dokáže opravdu divy. A to nehovoříme o lidech se specifickými požadavky, ať už jde o velikost nebo nějaký zdravotní důvod.

Tužka, papír, pravítko, kladívko, důlčík, štětce,… S obyčejnými pomůckami k ručně šitým botám!

Samostatně a vlastno-ručně šité kožené boty jsou samozřejmě jiné. Každá bota odráží mimo jiné i svého tvůrce a možná zrovna na ples by v nich většina tančit nešla. I když, záleží mimo jiné i na šikovnosti, že. Možná i na počtu ručně ušitých bot, tedy zkušenostech.

„Troufnete si vyrobit náramky, peněženky a boty nejen sobě, ale třeba i svým dětem, partnerovi nebo blízkým. Budete mít dokonce dostatek informací k tomu, abyste se výrobou barefoot bot mohli začít živit.“

Hlavní „taháky“ (vlastno)ručně šitých bot?

Tajemství vlastníma rukama ušitých bot je jinde. Vytvoříte si přesně takovou botu, jakou chcete. Pohodlnou. Přesně na míru. Bude jen vaše, nikdo nebude mít stejnou. Budete přesně vědět, co vše jste do díla vložili. Co se vám výjimečně podařilo, co naopak bylo třeba trochu zakrýt. Bude to botka na vaši nohu, pro účely, které jí určíte už při výrobě. A můžete si jich ušít, kolik chcete. 

Navíc, dovednost ušít si vlastní boty se může hodit kdykoliv. Není třeba hned uvažovat v apokalyptických souvislostech, stačí potřeby dětí, originální dárek („voucher“ na ručně šité boty), touha mít něco vskutku originálního, potřeba nějak se odlišit… Nehledě na skvělý tvůrčí odpočinek a relax. No a v závěru radost z povedeného díla.

Co přinese kurz na ručně šité boty?

 • jedinečný kožený náramek a peněženku
 • originální a pohodlné boty přímo na míru
 • znalost postupů práce s kůží
 • možnost překvapit a potěšit vlastními výrobky rodinu a přátele
 • a třeba i příležitost ke změně kariéry…

Příležitost pro rodiče!

Ač se to zdá s podivem, výrobu třeba kožených náramků v pohodě zvládají i školou povinné děti. Výsledkem jsou vskutku originální kousky. A není asi vyloučeno, že ti šikovnější by se mohli pustit i do vlastních botek. Výborná příležitost ke společně strávenému času s praktickým výsledkem, že?


Stručný přehled kurzu:

 • 45 minut kurzu bezplatně ve třech lekcích
 • deset lekcí, tedy 1 hodina 53 minut v prémiové placené části
 • vhodné pro každého zájemce o pohodlnou obuv
 • registrace do kurzu je zdarma
 • kurs na ručně šité boty spustíte kdykoliv – na PC i v mobilu
 • krásné, pohodlné a funkční botky kdykoliv – přístup ke kurzu vám už nikdo nezruší

Živými kurzy Veroniky Mocové prošlo už přes tisíc zájemců. Strávili spolu jedinečný čas při společné tvorbě něčeho užitečného i krásného. V tomto případě to jsou ručně šité boty, náramky, peněženky, jaké vidíte výše. Samozřejmě lektorka studenty zasvěcuje i do obecných zákonitostí s postupů práce s přírodním materiálem – kůží – a tedy získané znalosti se dají využít i k výrobě jiných předmětů, třeba kabelek, tašek,… Paní Veronika vlastně už dlouhá léta umožňuje absolventům projít jakousi rekvalifikací a zahájit novou kariéru. A pro vás zde připravila možnost její kurs absolvovat z pohodlí domova, kdykoliv se vám bude chtít a budete mít trochu času. Výborná možnost, že? Tak jděte do toho!

Dobrá dobrá. Tak třeba úprava fotografií? Nebo něco ze sportu? Případně vylepšení paměti? 😉