fbpx

Tečkované mandaly a jak na ně

Autorka a lektorka kurzu v jedné osobě je plně připravena. Zároveň také ukazuje, v jakém prostředí lze tečkované mandaly vytvářet :-)

Že nemáte výtvarné nadání? A tečku štětcem udělat umíte…?

Sedíte na louce, v lese, v pohodlném obýváku, v chatě, prostě někde, kde to máte ráda (nebo rád, samozřejmě). V ruce držíte štětec a na plátně se zjevuje tečka za tečkou. Jedna perfektní tečka vedle druhé. Tělo i mysl se zklidňují, hlava se čistí, a ten opojný pocit soustředění, relaxace, odpočinku. Postupně vytváříte obraz přesně podle své nálady a naladění.
Ano, to všechno umí tečkované mandaly.

Až k takovéto nádheře se můžete dopracovat. Tímto kurzem.

„Tečkandaly“, jak jim také někdo říká, jsou malované technikou „dotpainting“, která svůj původ odvíjí od umění původních obyvatel Austrálie, Aboriginců. A samo slovo „mandala“ pochází ze sanskrtu, kde označovalo střed či kruh, případně také podstatu nebo esenci. No není už toto krása a jakési propojení?

Štětce, větší hřebík, zavařovačka, starý kastrůlek, pravítko, kružítko… Ano, i to jsou pomůcky vedoucí k nádherné mandale.

V průběhu kurzu na mandaly z teček vás jeho autorka Lucia Čapková provede tvorbou hezky postupně. Krok za krokem, od úplných začátků. Řadu vychytávek a tipů získáte hned na úplném začátku. Zjistíte, že krásný obraz je schopen vytvořit opravdu každý, a to bez jakýchkoliv malířských schopností či výtvarných dovedností. Navíc, k tečkovaným mandalám nejsou nutné ani žádné zvláštní náklady – řadu pomůcek už máte pravděpodobně doma.

Štětce, větší hřebík, zavařovačka, starý kastrůlek, pravítko, kružítko… Ano, i to jsou pomůcky vedoucí k nádherné mandale.

Během kurzu na tečkované mandaly:

 • porozumíte pojmu „našepsovat“
 • „dotpainting“ přestane být tajemstvím
 • naučíte se malovat správné tečky
 • namícháte si úžasné barvy
 • vytvoříte své první nádherné mandaly
 • získáte návod na malování jedinečných obrazů
 • a hlavně si skvěle, jedinečně odpočinete!

Co můžete hned na kurzu vytvořit?

Toto jsou tečkované mandaly vytvořené teď už absolventy v průběhu jejich kurzu. Jděte do toho. Svedete to také!


Stručný přehled kurzu:

 • 28 minut kurzu bezplatně ve třech lekcích
 • čtyři lekce, tedy 1 hodina 18 minut v prémiové placené části
 • vhodné pro kohokoliv i bez jakýchkoliv výtvarných schopností
 • registrace do kurzu je zdarma
 • kurs na tečkované mandaly spustíte kdykoliv – na PC i v mobilu
 • návod na krásné obrazy napořád – přístup ke kurzu vám už nikdo nezruší

O lektorce

Lucia Čapková, ač pracovními zkušenostmi na hony vzdálená výtvarné tvorbě, se tečkovaným mandalám věnuje už dlouhou dobu. Ve svém projektu Dot Art Therapy pořádá kurzy pro zájemce, které učí odpočívat a relaxovat s využitím jejich vlastní kreativity. Protože ale na její živé kurzy se nemohou z různých důvodů dostat všichni, kdo by třeba chtěli, vytvořila Lucia Čapková kurs internetový. A právě tohoto kurzu, kurzu pro vás, se můžete zúčastnit – z pohodlí, jaké si vyberete 🙂

Ehm…jen takový tip… Pokud byste náhodou chtěli vědět, jak tvořit i jiné mandaly, podívejte se třeba sem nebo také sem.

A pokud by k relaxační tvorbě přišlo vhod i něco sladkého, mrkněte sem… 🍰 Z mandal jdou udělat i nádherné fotografické obrazy – můžete poslat přátelům, ozvláštnit více zdí, darovat, prodat,… Jak na to se naučíte zde 📷